Anasayfa / E-Ticarette Hukuk / PPC Reklam Kampanyalarından Geri Dönüşüm Almadığınızda Neler Yapmalısınız

PPC Reklam Kampanyalarından Geri Dönüşüm Almadığınızda Neler Yapmalısınız

PPC nin açılımı pay-per-click tir ve türkçeye çevrilmiş hali tıklanma başına ödeme olarak çevrilebilir. PPC reklam, reklam verenlerin, reklamlarının tıklanma başına ödeme yapan internet pazarlamacılığı sistemidir. Temel olarak arayıcıların sizi google üzerinden aratması yerine karşılarına çıkan reklamlarına tıklayarak sitenizi ziyaret etmesi durumuna PPC denir. Arama motoru reklamcılığında PPC aralarında en önemli modellerindendir. Bu sistem arama motoruna yazıldığı vakit sizin sitenizin anahtar kelimelerle en ön sayfada çıkmasını sağlar. Örneğin “ehliyet kursu istanbul” anahtar kelimesi üzerine açık artırmayla reklam verdiğinizde (tabi bu ne kadar yüksek teklif verdiğinize bağlı) reklamınız o anahtar kelime aratıldığında kulanıcılara en ön sırada göstermeyi sağlayacaktır.

PPC Anahtar Kelime Araştırması

PPC reklam için kelime anahtarı arayışına girmek sizin düşüncenizde vakit kaybı olabilir. Ancak bu oldukca önemli bir araştırmadır. PPC anahtar kelime üzerine inşa edilir. Oldu da ilk kampanyanız da anahtar kelime birkere araştırıp bıraktıysanız büyük çoğunlukla yüzlerce ve binlerce sitenizde trafiğe sebep olucak, etkileşim gücü yüksek ve maliyeti düşük anahtar kelimeleri göz önünden kaçıröış olucaksınız

Etkili PPC anahtar kelime listesi şu şekilde olmalı;

  • Alakalı: Tabikide sitenizde bulunan alakasız trafiği çekerek fazladan reklam ücreti vermek istemesiniz. Bu nedenle sitenizde bulunan kelimeler ile alakalı anahtar kelimeler seçmeniz sizin için daha doğru olur. Bu çalışmada size katkısı daha düşük maliyetli, daha verimli gelir ve hedefinize ulaşmayı sağlayacaktır.
  • Kapsamlı: Anahtar kelime seçimlerinizde en popüler ve en çok istenilen olmaması gerekir. Ayrıca üç kelime den fazla olan aramalar (Long Tail) da olursa sizin için daha verimli bir gelir elde etme şansını yaratacaktır. Bu Long Tail size anahtar kelimelerinizde nokta atışı yapmanızı sağlayacaktır. Az aranır ama yüksek oranda sitenizde trafiğe sebep olabilir. Ayrıca bu anahtar kelimeler daha az rekabet sağladığından ucuz olur.
  • Yaygın: PPC tekrarlayıcıdır. Dolayısla sürekli litenizi güncellemeniz ve kampanyalarınız genişletmlisiniz. Ayrıca bu sayede anahtar kelimelerinizi sürekli olarak geliştiğini ve büyüdüğü bir çevre de oluşturmuş olursunuz.

Hakkında admin

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Video Pazarlama Kuralları

Video pazarlama günümüzde çokça kullanılan bir pazarlama şeklidir. Ayrıca gün geçtikçe ve her sene kendi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir