Anasayfa / E-Ticarette Hukuk / Video Pazarlama Kuralları

Video Pazarlama Kuralları

Video pazarlama günümüzde çokça kullanılan bir pazarlama şeklidir. Ayrıca gün geçtikçe ve her sene kendi içinde gelişen bir içerik haline gelmektedir. Bu nedenle çoğu şirketler video ile pazarlamayı daha uygun görüyor.

Video pazarlamalarından etkili sonuçlar alabilmek için SEO çalışmalarının yapılması da gerekmektedir.Ayrıca pazarlamanın konusunu etkili bir şekilde uygulamanız gerekir. Çalışmalarınızda başarı elde edebilmek istiyorsanız stratejilerinizi geliştirmek sizlerin çalışmalarınızda yararlı dönüşümler olmasına yardımcı olacaktır.

Video Pazarlama Avantajları

  • Video içerikler, 2019 yılı içerisinde web trafiğinin %80 inden fazlasını oluşturması öngörülmektedir.
  • Video pazarlama ile çalışmalarınıza video eklemek tıklanma oranını %200-300 oranda artırabilmekte.
  • Siteleredeki sayfalara video içerik yerleştirmek, %80 oranda dönüşüm artırdığı bilinir.
  • Günümüzde internet kullanıcılarının birçoğu youtube üzerinden video izlemektedir. Bu durum youtube üzerinden oluşturduğunuz ve paylaşmış olduğunuz videoların sitelerinizin daha popüler bir hal almasına yarar sağlayacaktır.
  • Siteye yerleştirilen ve ürün hakkında bilgi verme niteliğine sahip videolar internet kullanıcılarının site üzerinden daha güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlamaktadır.
  • Dijital pazarlama şirketleri yada internet sitelerine sahip olan şirketler %87 oranında video pazarlama içeriği kullanıyor.
  • Bulunmuş olduğumuz dönemde mobil cihazlar tarafından en çok kullanılan ve izlenen videolar, pazarlamanın gelişmesine yol vermiştir.
  • Şirket kurucuların çoğu bir makale yerine pazarlama videosunu tercih ediyor.

Video Pazarlama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Videolarınızı hazırlamaya başlamadan önce muhakkak akıcı konular ve izleyicilere merak uyandıracak video içeriklerin belirlenmesi gerekir. Aksi takdirde video pazarlama tekniğinden verim alınamayabilir. Bunun yanı sıra aşağıda bulunan yazımız ile video pazarlama oluşturmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenleri bulunmaktadır.

Genel olarak internet kullanıcılarının videolarınız ile karşılaştığında hemen geç buttonunu aramaktadır. Bu nedenle videonun ilk 10 saniyesi etkileyici ve ziyaretçileri yakalayacak bir biçimde oluşturmanız sizin için daha iyi bir sonuç oluşturur. Bu durum video uzmanları tarafından da desteklenmektedir. Bu konuda iki soru sorulucak “neden izlemeliyim?”ve “Video içeriğim neden izlenmeli” sorusuna cevap arayın. Oluşturmuş olduğunuz videoları izleyici tarafından bakmak videolarınızın hatalarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu da videolarınızın daha düzenli bir şekilde oluşmasına yardımcı olur.

Hakkında admin

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

PPC Reklam Kampanyalarından Geri Dönüşüm Almadığınızda Neler Yapmalısınız

PPC nin açılımı pay-per-click tir ve türkçeye çevrilmiş hali tıklanma başına ödeme olarak çevrilebilir. PPC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir